Medim organizuje eventy udržitelně

V rámci našich činností dbáme na to, aby akce kterou pořádáme byla v souIadu s mezinárodním standardem ISO 20121:2024. To znamená, že se každou akci snažíme zorganizovat tak, aby postupy ISO 20121 vedly k etičtějšímu, ekologičtějšímu a sociálně uvědomělejšímu ESG přístupu jak při plánování událostí, tak při její realizaci s cílem eliminovat dopady na společnost, ekonomiku i životní prostředí.

Jak postupujeme?

  • Efektivně nakládáme se zdroji. Zásadně používáme vícenásobně použitelné display systémy a velkoplošné bannery.
  • Minimalizujeme tisk konferenčních materiálů, pozvánek, přihláškových formulářů, pro administraci účastníků a organizaci akce využíváme v maximální digitální technologie a prvky umělé inteligence. Pokud tiskneme, pak s důrazem na použití recyklovatelných nebo recyklovaných materiálů.
  • Pečlivě vybíráme prostory tak aby splňovaly požadavky na úspory energií. Přednost tedy dostávají moderní sály vybavené úsporným osvětlením, pokročilým řízením vnitřní teploty a dalšími moderními technologiemi, které snižují energetickou náročnost.
  • Pečlivě vybíráme subdodavatele. Ověřujeme zda se řídí principy udržitelné ekonomiky a zda jejich produkty a služby jsou ekologické a etické.
  • Snažíme se v maximální míře používat digitální materiály. Program akce, organizační pokyny nebo anketní formuláře poskytujeme účastníkům výhradně v digitální formě.
  • Vybíráme udržitelné propagační předměty. Veškeré materiály vybíráme s ohledem na jejich energetickou náročnost při výrobě.
  • Minimalizujeme vznik odpadu. Pokud charakter akce vyžaduje použití jednorázových nádob, snažíme se používat ty, které jsou ekologicky odbouratelné (papírové kelímky, brčka, bambusové jehly nebo i rozložitelné kapsle do kávovarů).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..