Vodárenská legislativa 2022

7. června 2022 proběhl seminář Vodárenská legislativa 2022. Přednášející JUDr. Zdeněk Horáček, Ph.D. na úvod vymezil základní východiska zákonů určujících právní vztahy ve vodárenství, včetně posledních trendů vývoje legislativy. Následně účastníky seznámil s aplikací vodního zákona a zákona o vodovodech a kanalizacích v praxi.

JUDr. Zdeněk Horáček, Ph.D.

JUDr. Zdeněk Horáček, Ph.D. vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v rámci doktorského studia, zaměřeného na právo životního prostředí, absolvoval roční stáž na Právnické fakultě Katolické univerzity v belgickém Leuvenu. Je expertem na vodní právo a dále se specializuje na nemovitostní a stavební právo, právo životního prostředí a správní právo. Působil na Ministerstvu zemědělství jako zástupce ředitele odboru vodohospodářské politiky a protipovodňových opatření a vedoucí oddělení vodohospodářské politiky a jako advokát v advokátní kanceláři Deloitte Legal.

Od začátku roku 2021 vykonává samostatnou praxi zaměřenou na vodní právo a vodoprávní regulaci, které rovněž vyučuje na Fakultě právnické Západočeské univerzity v Plzni. Je spoluautorem komentářů k vodnímu zákonu a zákonu o vodovodech a kanalizacích, odborné publikace vodního práva, vzorů vodoprávních rozhodnutí a pravidelně přednáší a publikuje zejména v oblasti práva ve vodním hospodářství.

Pokud Vás vodárenská legislativa zajímá a rádi byste se příštího semináře zúčastnili, pak není nic snazšího, než provést registraci k odběru newsletteru na našem odborném portálu www.vakinfo.cz. Budete tak neustále informováni nejen o připravovaných odborných akcích pro vodárenství, ale i o novinkách a trendech v oboru.

Napsat komentář